Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi

2 posters
YazarMesaj
Thor Gümüşmiğfer

Thor Gümüşmiğfer

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Left_bar_bleue84/100Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Empty_bar_bleue  (84/100)
Otorite:
Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Left_bar_bleue0/0Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Empty_bar_bleue  (0/0)
Kumandanlık:
Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Left_bar_bleue0/0Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Empty_bar_bleue  (0/0)

Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Empty
MesajKonu: Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi   Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Icon_minitimeCuma Haz. 17, 2011 6:48 pm

Evet bu RP oyunu benim için daha çok yeni RPcileri eğitme ve görme RPGsi olacak gibi. zaten bu yüzden de buradayım. Burada yeni RPciler RP yapsınlar istiyorum. RPlerindeki hataları öğreteceğim. Ayrıca dersler hazırlayacağım. İsteyen başlayabilir.
Murezor

Murezor

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Left_bar_bleue46/100Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Empty_bar_bleue  (46/100)
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi   Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Icon_minitimeCuma Haz. 17, 2011 6:59 pm

Güzel plan yapmışsın
Thor Gümüşmiğfer

Thor Gümüşmiğfer

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Left_bar_bleue84/100Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Empty_bar_bleue  (84/100)
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi   Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Icon_minitimeC.tesi Haz. 18, 2011 7:25 am

Buradan da bütün yeni oyunculara sesleniyorum. Benim, Aerendir'in, Ereinion'un RPlerini okusunlar. Yaptıkları hatalar var. Rohan Komutanı böyle bir hata yaptı. Numezor'un rpsinde biraz sorunlar vardı. RPleri kendiniz konuşurmuş gibi yazmayacaksınız. Günlük tutar gibi yazmayacaksınız. Üçüncü kişi ağzından, sanki başka biri anlatıyormuş gibi yazacaksınız.

Yerimden kalktım. Bu diyarların hepsinin benim olduğunu düşündüm. Kuvvetli orduma baktım. Beni hiçbir şey yıkamazdı.

Böyle RP yapılmaz.

Thor yerinden kalkarken bu diyarların hepsinin ona ait olduğunu düşündü. Yüzün kuvvetli ordusuna çevirip emin oldu: Onu hiçbir şey yıkamazdı!

Böyle yapılır.
Thor Gümüşmiğfer

Thor Gümüşmiğfer

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi   Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 11:36 am

Buraya geldim ve ülkemi kurdum.Ülkem çok çabuk gelişti ve kısa sürede yenilmez oldum.Efendim Morgoth un emrinde Angmarı yönetiyorum buraya girebilecek kimse yoktur. Işık buralara asla giremez bu yüzden Angmar Gölge diyarıdır.

Bu bir RP değildir. Bu sizin özgeçmişiniz bir parçası olabilir. Rpler olaylar veya düşünceler üzerine kurulu olabilir. Rplerin şahsı 3. tekil şahıstır. Yukarıdakiyse bir konuşma olabilir.

Bakın şimdi genel olarak bir kaç tavsiye vereceğim size;

-RP'lerde bir şeyler yaratamazsınız kafanıza göre. Tanrı modu denir buna. Melkor oraya hiç gitmeyecekken Melkor'u oraya getiremezsiniz. Çünkü Melkor da bir başka oyuncudur. O oyuncu oraya isterse gelir, istemezse gelmez. Siz sadece kendi karakterinizi yönetebilirsiniz aslında. Bir de NPC dediğimiz karakterleri dolaylı yoldan yönetebilirsiniz.

-Bu bir FRP'dir. Rol Yapma Oyunudur. Rolünüzü oynayıp ötesine karışmamanız en doğrusudur.

Tanrı Modu'nu anlatmakta yarar var bence. Tanrı modunu aşan durumlar mesela şunlar olabilir:

Ordular savaşırken. Kendi RP'nizde yapabileceğinizden çok daha fazla adam öldürmek. Kendi RPnizde düşmanın orduları tükendi gibi şeyler yazmak. Kendi RPnizde sadece taktik kurabilirsiniz savaş için, düşman askerlerini yönetmek, öldüklerini anlatmak doğru değildir. Kendiniz ya da NPCleriniz bir kaç düşmanı öldürebilir belki ama yüzlerce düşmanın öldüğünü ya da kaçtığı anlatamazsınız. Mesela korkutma büyüsü yapabilseydiniz ve yapsaydınız, düşmanın kaçtığını söyleyemezsiniz. Belki de büyü tutmayacaktır.

Yüzlerce kişilik bir atlı grubundan kaçamazsınız.

Karşınızdaki başka bir oyuncuyu konuşturamazsınız.

Uydurma ordular yaratamazsınız...

Thor Gümüşmiğfer'in Eğitim Atölyesi
1 sayfadaki 1 sayfası