Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı

4 posters
YazarMesaj
Fladnag

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Left_bar_bleue93/100Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Empty_bar_bleue  (93/100)
Otorite:
Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Left_bar_bleue0/0Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Empty_bar_bleue  (0/0)
Kumandanlık:
Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Left_bar_bleue0/0Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Empty_bar_bleue  (0/0)

Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Empty
MesajKonu: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimePerş. Haz. 23, 2011 7:25 pm

Karanlık Zincirler ile bağlanması onu durdurmayacaktı. Gücünün birazını bahşedecekti artık birine Karanlığı yeniden yaysın diye. Arda onun hâkimiyetine girmeliydi ve bunu gerçekleştirmek için birilerine ihtiyacı vardı. Evet, belki de o olabilirdi. Gandalf

Gücü çok fazlaydı. Zaafları yoktu. Ona bahşedilen güce çok iyi sahip çıkmıştı ve daha fazlasına da sahip çıkabilirdi. Ama Yo!

O Aydınlığı seçmişti. Eğer gücünü ona verirse o gücü Aydınlık uğruna tüketirdi yeniden. Aydınlığın göz kamaştırıcılığına kanmıştı o.Keşke doğruları görseydi diye düşünüyordu. Onun gibi biri çok büyük işler başarabilirdi.
Evet, Gandalf olmazdı! Ama ya onun gibi başka birisini bulamaz ise ne yapacaktı. Belki

Neden bunu daha önce düşünmemişti ki? Hala çok güçlüydü bunu başarabilirdi. Gandalf artık gücünü paylaşacaktı.

Yavaşça düşüncelerini şekillendiriyordu Karanlıkta.
Gandalf gibi olmalıydı ama Ak olmamalıydı. Kara olacaktı o.Düşünceleri gibi cübbesi de Kara olacaktı.

Hızlıca şekillendiriyordu onu. Karanlıktan yaratıyordu. Gücünü bahşediyordu ona. Eğer onun istediği gibi değerlendirirse bu gücü, Arda için Karanlık çökmüş demekti.

Orta Dünya yıllardır huzur içinde yaşıyordu. Ama zaman hızlı akıp gidiyordu.

Herkes onu konuşuyordu. Herkesin dilinde Kara Cübbeli büyücünün ismi dolaşıyordu.

Fladnag, Fladnag, Fladnag...

Bütün Minas Trith sokaklarında o konuşuluyordu. Kralı kurtarmıştı! Goblinler’in Gondor’a saldırdığı dönemlerdi. Gondor 3000 kişilik bir ordu hazırladı; fakat ordu yenildi. Savaşın bu ölümlere rağmen bir ay sürmesi ise enteresandı. Enteresan olmalıydı tabi ki, işin içine büyü girmişti çünkü. Gondor kapılarında Kara Cüppeli bir büyücü dolaşmaya başlamıştı. Ve savaşın ortasında Bir Goblin’in elinden kurtardı Gondor Kralı’nı. Ardından tek başına Goblinler’in arasına daldı. Birdenbire ortalık puslandı. Göz gözü görmüyor, kulaklar ağızlardan çıkan hiçbir kelimeyi duymuyordu. Sonra duman dağıldı ve Kara Cüppeli Büyücü tekrar göründü Ana Kapıda. O günden sonra da dostu oldu Gondor Kralı’nın. Minas Trith halkının bile ağzına dolanmıştı; hatta onunla ilgili halk deyimleri bile türemişti. Artık ona saygı duyuluyordu. Bir tarikat kurdu Kralın isteği ile.

Tarikatına bir akın başladı ilerleyen yıllarda. Tarikata savaşçı ve büyücü olmak isteyenler katılıyorlardı. Şehrin en sevilen ve en saygın kişisi olup çıkmıştı.

Ama onun kim olduğunu biliyorlar mıydı acaba?

—Kralım Sizden Bir Ricam Olacaktı...

Yıllardır Gondor’a hizmet ediyordu Fladnag. Nelerde başarmış baksanıza!
Binlerce kişilik orduların yapamadığını yapıyordu tek başına. Böyle biri bir daha gelmezdi her halde Gondor’a. Ayrıca enteresan olan daha çok şey vardı. Yıllardır buradaydı ve ilk kez Kraldan bir şey isteyecekti. Kral mutluydu. En ufak bir ücreti bile kabul etmeyen bu büyücü sonunda bir şeyler isteyecekti. Ne olursa yapacaktı Kral, hayatını kurtaran büyücü için.

—Kralım biliyorsunuz Minas Morgul uzun zamandır boş durumda. Tarikatım artık çok büyüdü. Oraya yerleşsem çok iyi olurdu diyorum.

Kral bu isteğini gerçekleştirecekti. Yıllardır boştu orası ve bir gözlem kulesi niteliğindeydi sadece. Başka bir işlerine yaramamıştı. Gülen bir ifadeyle bakıyordu büyücüye. Sonra hizmetkârlarını çağırmış ve emirlerini vermişti:

Minas Morgul artık Fladnag’ındır...

İsyan etti Gondor'a. Minas Morgul Kapıları Gondor'a kilitliydi tüm aydınlıkla beraber. Yetinmedi bununla. Forodwaith'e geldi tek başına. Ordusunu Minas Morgul kapılarının ardında bırakmıştı. İhtişamlı kapıda onu karşılayanlar ellerindeki silahı bırakıp önünde saygıyla eğildiler. Balrog eğilmemişti ama kırbacını yukarı kaldırmıştı saygı nişanesi olarak. Büyücü kral da diz çoktü ve merhamet dilendi. Ama boşunaydı... Damarlarında acımasızlık akan birine merhamet dilenmek gülünç gelmişti ona... Güldü. Kahkaha attı, bütün Forodwaith de onunla birlikte... ''Karşılamanız çok sıcaktı kralım. Çorba olarak bütün ordunuzu, ana yemek olarak da Balrog'u bana vermeniz çok ince bir davranıştı. Yemekler bir şahane. Ama sıra tatlıda... Onu oracıkta öldürdü. ''Tahtınızda!!!'' diye bağırdı ve tahta oturdu ordunun şen nidaları ve kaba saba kahkahaları arasında.

Fladnag... Forodwaith Büyücü Kralı... Balrog'un Efendisi... Minas Morgul'un Sahibi. Minas Morgul'a döndü ve yanında bir ordu da getirdi bu sefer. Önüne çıkan herşeyi yakıp yıktı.

Ve Melkor'u çağırdı...

Hızlı inmişti Valinor'a Melkor. Karanlığı da yanında alıp gelmişti. Valinorda düzen yok olup gitmişti artık. Bir daha da gelmezdi her halde. Her yandan gelen çığlıklar ve yakarışlar bunu gösteriyordu. Tanrılar bile Melkor’un yeni haline zar zor dayanıyorlardı. Karşısına bile çıkmak çok büyük cesaret istiyordu artık. Uzun zamandır güç topluyordu her halde. Yanında ki İstariler ya da onun deyişi ile Roggenler her yana büyük bir çığlık saçıyorlar ve tüm Aydınlığı yok etmek için uğraşıyorlardı. Valinordaki bütün canlılar kaçıyorlardı artık. Tanrılar onlara yardım ediyordu. Hızlıca yapıyorlardı gemilerini Karanlıktan kaçmak için. Ama nereye kaçacaklardı?

Kaçabilecekleri tek yer biraz daha az bir Karanlık olacaktı. Tanrılar Melkor ve müritleri ile savaşırken onlar eski yurtlarına geri dönüyorlardı artık. Hem eskinin özlemi hem yeninin korkusu yüreklerini doldurmuştu. Hızlı yol alıyorlar ve arkalarına bakmamaya çalışıyorlardı.

Hepsi eski yurtlarına geri dönüyorlardı. Ama ummadıkları bir şey olmuştu. Karanlık burayı da çoktan vurmuştu. Melkor’un dönüşü ile güçlenen Fladnag çağıracaktı kadim Sauron'u. Orta Dünya artık karanlığa boğulacaktı.
Murezor

Murezor

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Left_bar_bleue46/100Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Empty_bar_bleue  (46/100)
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 1:32 pm

Çok güzel olmuş bence eline sağlık
Fladnag

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Left_bar_bleue93/100Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Empty_bar_bleue  (93/100)
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 2:41 pm

teşekkür ederim Smile ama maalesef rp örnek olarak kaldı. Bu tamamen Maugor'u tarif eder nitelikte bir rp. Minas Morgul da benim değil burada bahsedildiği gib o yüzden. Sauron'u da diriltmem yasak Very Happy Hatta Mordor diyarının ve Isengard'ın intikamını alıp oralara yerleşmek istiyordum ama kabul edilmedi. Sadece sıradan bir insanım. Büyücü bir kralım. 2. adamım. Maugordan sonra geliyorum. Kocaman bir ordum var. Neyse en azından o güzel Very Happy
Maugor

Maugor

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 2:48 pm

Ama şöyle bir durum var ki siz bir komutansınız. Yani amacınız ordu yönetmek gibi bir şey. Bense bir maiayım. Melkor'un işlerini yaparım. Görevlerimiz farklı. Ben ordu komutanı olmam.
Fladnag

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 3:05 pm

sorun o değil ki. RP'mi okursanız ne dediğimi anlarsınız diye düşünüyorum. Wink ve tabi ismimi tersten okursanız
Maugor

Maugor

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 3:47 pm

Yok RP beinm için yazılmış onu anladım da Maia olamadınız diye üzülmeyin Very Happy RP'de karakterin büyüğü küçüğü olmaz. Gandalf ha Very Happy
Fladnag

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 4:32 pm

o konuda haklısınız. Ama benim hedeflerim vardı. olmadı. Üzüldüğüm şey güçsüzlük değil Very Happy aklımdakilere uygun rp yapamayacak olmam. Ama olsun bununla da idare ederim. Bakalım. Neler olacak
Maugor

Maugor

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 5:48 pm

Bir RY atasözü der ki: Kendine göre karakter alma, karakterine göre RY yap Wink Very Happy
Fladnag

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 6:12 pm

kendime göre değildi. Wink ikisi de bana göre. Ama hikayem farklıydı. Ne hal aldı.
Maugor

Maugor

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 6:20 pm

Karakteri almadan hikaye mi yazdınız?
FRP Sorumlusu
FRP Yöneticisi
FRP Yöneticisi
FRP Sorumlusu

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 6:39 pm

Biz size kötülük yapmak için sizin karakterinizi normale çevirmedik. Kurguya göre uyumlu olmak zorundaydınız. Yoksa hiçbir zaman oyuna başlayamazdınız...

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeCuma Haz. 24, 2011 7:09 pm

farkındayım Very Happy diyorum ya uygun davranacağım ama hüzünlüyüm Very Happy
FRP Sorumlusu
FRP Yöneticisi
FRP Yöneticisi
FRP Sorumlusu

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeC.tesi Haz. 25, 2011 6:03 pm

Farkında olmanız gerekmez. Bu bir Mini-FRP değil illa büyük karakter olmak zorunda değilsiniz(MİNİ-FRP bile olsa bile farketmez gerçi de )

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimePtsi Haz. 27, 2011 4:43 pm

iyi de Forodwaith'in Büyücü Kralı olmak da büyük bir durum haksız mıyım? Söz konusu olan şey büyüklük değil ki Very Happy Hem zaten alıştım karakterime yakında güzel rpler göreceksiniz. Umarım güzel yazabilirim tabi Smile
FRP Sorumlusu
FRP Yöneticisi
FRP Yöneticisi
FRP Sorumlusu

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeSalı Haz. 28, 2011 9:13 am

Pardon ama benim size söylediğim şeyleri bana söyletmeniz ne kadar akıl karı ?

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeSalı Haz. 28, 2011 12:05 pm

Fladnag demiş ki:
farkındayım Very Happy diyorum ya uygun davranacağım ama hüzünlüyüm Very Happy

Peki siz şu son sözcüğün neresini anlayamadınız? Tamam kurguma uygun bir karakterim yok diye üzülmüş olabilirim. Bunun için bana kızmaya da hakkınız yok. Tamam kabul ettim artık. Uzatmanın alemi yok.
Maugor

Maugor

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeSalı Haz. 28, 2011 12:28 pm

Üzüldünüz diye kızamayız zaten. O da üzüldün diye kızmıyor. Kurgunu karakterini almadan önce hazırladığın için kızıyor.
Fladnag

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeSalı Haz. 28, 2011 12:33 pm

Yahu ne fark eder? Bunun örnek rp olduğunu söylediniz madem oyunda buna göre rp yapacak değilim ya. Kabul edip etmemek yönetime kalmış. Kabul etmediler ve ben de bu konuda onlara kızgın falan değilim. Adamlar işini yapıyor. Ama yas tutmamıza niye izin vermiyorsunuz onu daha çözemedim Very Happy

Sizin kararlarınızı sorguladığımı düşündüğünüz için bu kadar üstüme geliyorsanız sizin kararınızı kabul ettiğimi belirtiyorum. Şikayetlerde yazmadığıma göre bunun kastı size değil anlayacağınız üzere yönetim.

İmza diye belirtmek zorundayım sanırsam: Forodwaith'in Büyücü Kralı Fladnag
FRP Sorumlusu
FRP Yöneticisi
FRP Yöneticisi
FRP Sorumlusu

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeSalı Haz. 28, 2011 8:17 pm

Şikayetiniz anlamsız olduğundan reddedilmiştir...

Fladnag

FRP Bilgileri
RP Gücü:
Otorite:
Kumandanlık:

MesajKonu: Geri: Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı   Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı Icon_minitimeSalı Haz. 28, 2011 8:41 pm

Şikayet etmedim ki Very Happy Şikayetlerde belirtmediğimi göre şikayet etmiyorum demek istedim. Lütfen uzatmayalım

Karanlık Büyücü Fladnag'ın Yaratılışı
1 sayfadaki 1 sayfası